Poslední přírůstky

Odpovědět
Stanley
Příspěvky: 676
Registrován: 20 bře 2013, 00:55

Re: Poslední přírůstky

Příspěvek od Stanley »

Inak pravda je, že medzi európskymi zberateľmi mierka 1:24 bola vždy považovaná viac za hračkovitú, ako súcu pre modely. Ale situácia sa zmenila najmä po príchode stánkových sérií od Hachette, deAgostini/Atlas, Quattroporte, Eaglemos, Centauria apod. a aj modelov od White Box. Tak či onak, väčšinou v tomto prípade ide o výrobky Ixo (= Premium Collectibles), ktoré sú prepracované o niečo jemnejšie a detailnejšie, ako sú modely od Bburaga, či Maista, Welly ... medzi nimi kvalitou niekde osciluje Motor Max. Pekne vypracované modely v mierke 1/24 robil aj Abrex/Hongwell/Cararama ... No a Greenlight je podľa mňa kvalitou niekde vyššie (tvorbou foriem je ale sčasti prepojený na Premium Collectibles...).
Tie mierky dnes sú dosť početné, ešte prišli aj modely 1/32, sprvu akoby hračky, dnes celkom slušné modely od Bburaga a od niektorých unknown čínskych výrobcov...
Je toto tiež osobitný a zvláštny 1/24 svet... Je pravda, že je dobrým kompromisom medzi 1/43 a 1/18, a je to kus modelu (máš čo chytiť do ruky bez obáv, že zlomíš nejakú anténku, či spätné zrkadlo) ... a pre nás starších s horším zrakom navyše "je na to aj lepšie vidieť", :lol: :lol: :lol: že ? Je tiež treba priznať, že výrobcami deklarovaná mierka na modeloch 1/24 v skutočnosti dosť kolíše v intervale 1/22 až 1/27, takže keď budeš premeriavať niektorý model, možno budeš dosť prekvapený (lebo aby predsa vošiel do jednotného obalu výrobcu - filozofia trocha a lá Matchbox).

Stanley
Příspěvky: 676
Registrován: 20 bře 2013, 00:55

Re: Poslední přírůstky

Příspěvek od Stanley »

SUV 1/24 BMW XM z Číny. Čo k nemu dodať - len, že tento nemecký silák cez ebay stál 22 GBP + VAT, no aáno svieti a vrčí, ale inak je perfect ...
Přílohy
BMW XM 2.jpg
BMW XM 2.jpg (175.39 KiB) Zobrazeno 1042 x
BMW XM 1.jpg
BMW XM 1.jpg (181.88 KiB) Zobrazeno 1042 x

Stanley
Příspěvky: 676
Registrován: 20 bře 2013, 00:55

Re: Poslední přírůstky

Příspěvek od Stanley »

Vietnamský Vinfast VF9 ... Keďže som na exoty, je to pre mňa pamlsok. Ale, nie je to ten, čo som chcel, lebo obchodník vo Vietname sa pomýlil. Ale nevadí, je to krásny kus, nechávam si ho. Predlohou je Full size SUV tejto ambicióznej vietnamskej automobilky z r. 2022. Karoséria je ... by si sa divil ... Pininfarina. Výrobcom tohto dealerského modelu v mierke 1/24 je čínske PAUDI a ... na cenu sa tentoraz nepýtajte, prišiel cez DHL express po vyplnení zdĺhavého colného formulára... No čo už, keď je človek fanatik ...
Přílohy
Vinfast VF9 2.jpg
Vinfast VF9 2.jpg (207.8 KiB) Zobrazeno 1041 x
Vinfast VF9 1.jpg
Vinfast VF9 1.jpg (219.69 KiB) Zobrazeno 1041 x

Vlad
Příspěvky: 738
Registrován: 22 lis 2009, 00:08

Re: Poslední přírůstky

Příspěvek od Vlad »

Stanley píše:
08 čer 2024, 23:12
SUV 1/24 BMW XM z Číny. Čo k nemu dodať - len, že tento nemecký silák cez ebay stál 22 GBP + VAT, no aáno svieti a vrčí, ale inak je perfect ...
Svietia mu aj ľadvinky? Posledná foto… Pekné, len tie náliatky na podvozku asi pri skrutkách do podstavca nemuseli byť. Kedysi, myslím na Sunstare De Lorean 1/18 boli a som ich amputoval.
Ani som nevedel, že taká obluda u BMW sa robí, však aj neskutočné prachy za ňu pýtajú.
A Vinfast - ako sa doba zmenila, kto má véééľa peňazí, tak sa rozhodne, že bude vyrábať električky a ako vyzerá, tomuto sa to aj podarilo. V USA rozdáva peniaze, keď sa auto pokazí. Nestačí, že ho iba opravia. Ale VF3 nemá chybu😁

Stanley
Příspěvky: 676
Registrován: 20 bře 2013, 00:55

Re: Poslední přírůstky

Příspěvek od Stanley »

Áno, plexi svetlovodiče ... Červený je 1:1, pod tým je model 1/24...
Přílohy
BMW XM night light .jpg
BMW XM night light .jpg (156.78 KiB) Zobrazeno 996 x
BMW XM svieti.jpg
BMW XM svieti.jpg (88.81 KiB) Zobrazeno 996 x

Stanley
Příspěvky: 676
Registrován: 20 bře 2013, 00:55

Re: Poslední přírůstky

Příspěvek od Stanley »

FAW Hongqi nevyrába len luxusné limuzíny, ale aj SUV. Vrcholovým je elektrický silák E-HS9 z r. 2020. Kovový v mierke 1/24 je od Century Dragon, cena cez ebay bola slušných 33 Eur + VAT; svieti a vrčí (ako sa na čínskeho draka patrí...). Zaujímavý exot ... :D
Přílohy
FAW Hongqi E-HS9 2.jpg
FAW Hongqi E-HS9 2.jpg (178.3 KiB) Zobrazeno 907 x
FAW Hongqi E-HS9.jpg
FAW Hongqi E-HS9.jpg (187.02 KiB) Zobrazeno 907 x

Stanley
Příspěvky: 676
Registrován: 20 bře 2013, 00:55

Re: Poslední přírůstky

Příspěvek od Stanley »

Podľa mňa jedno z najkrajších klasických kupé - Alfa Romeo Montreal z r. 1970. Styling je od Bertoneho + Gandiniho. V mierke 1/24 v tejto krásnej (zasa) zelenej (no čo už) metalíze vyšiel v talianskej časopisovej edícii AUTO-VINTAGE DE LUXE COLLECTION. Kovového krásavca, ktorému som zasa neodolal, som vyňúral na ebay, cenu neuvádzam ... Nikdy som si nemyslel, že sa mi budú páčiť zelené autá, ale tá machovo zelená metla im sekne ...
Přílohy
AR Montreal 2.jpg
AR Montreal 2.jpg (144.19 KiB) Zobrazeno 837 x
AR Montreal 1.jpg
AR Montreal 1.jpg (153.22 KiB) Zobrazeno 837 x

Stanley
Příspěvky: 676
Registrován: 20 bře 2013, 00:55

Re: Poslední přírůstky

Příspěvek od Stanley »

Ďalšie pekné SUV z Číny, známe aj z našich ulíc, nádherná bordo metla, vyhotovenie perfect... nemá chybu a samozrejme, že svieti a bručí ... Cena (síce bez krabice) na ebay len necelých 29 USD aj s dopravou a VAT ... Potešilo ... kvalitou a celkovou krásou ... len kam to dávať ... Som šokovaný pomerom kvalita/cena, a vôbec nechápem, že prečo modely 1/24 sú výrazne lacnejšie, ako modely 1/43. Veď spotreba materiálu i energetická náročnosť výroby je podstatne väčšia u modelov 1/24. Na druhej strane, áno, modely v mierke 1/24 sú menej "vychytené", tradícia ich zbierania je menšia... No naozaj, neviem ..
Přílohy
Toayota Highlander 2.jpg
Toayota Highlander 2.jpg (152.82 KiB) Zobrazeno 615 x
Toayota Highlander 1.jpg
Toayota Highlander 1.jpg (195.48 KiB) Zobrazeno 615 x

Stanley
Příspěvky: 676
Registrován: 20 bře 2013, 00:55

Re: Poslední přírůstky

Příspěvek od Stanley »

SUV je majestátna (a veľmi predávaná) kategória áut... A v tomto duchu ma na ulici veľmi zaujalo SUV Mercedes/Maybach a tak, šup, objednať si ho z Číny ... (kým sa ešte neplatí clo, ale "len" DPH = VAT). Dnes došiel, a nesklamal. Mal by aj svietiť a bručať ale, batteries were not included. Chuťovka za cca 35 EUR (pošta zdarma, len VAT)... No, "Che Zhi"...
Přílohy
Maybach GLS 600.jpg
Maybach GLS 600.jpg (156.78 KiB) Zobrazeno 328 x

Stanley
Příspěvky: 676
Registrován: 20 bře 2013, 00:55

Re: Poslední přírůstky

Příspěvek od Stanley »

Zostávam bez slov ... 1/24 Mercedes AMG Vision GT ... aj svieti, aj vrčí ... je úžasný ... cenovo ako predošlé Číny...
Přílohy
AMG Mercedes GT Vision.jpg
AMG Mercedes GT Vision.jpg (116.07 KiB) Zobrazeno 273 x

Odpovědět

Zpět na „Sběratelské modely 1/24“